Dębowiec_zakaz

Hmm, kolejny przykład że Bielsko-Biała nie przepada za rowerzystami. Miało nie być relacji z biegu na Dębowiec. Jednak te znaki zakazu bardzo mnie zaskoczyły.Ja rozumiem troskę o spacerowiczów (choć akurat po trasie narciarskiej wielu ich nie chodzi), żeby ich szaleni kolarze nie stresowali i rozjeżdżali, ale … Coraz powszechniejsze jest przystosowywanie kolejek linowych do transportu rowerów i zachęcanie rowerzystów do korzystania z nich, czy poprzez dalszy zasięg wycieczki (np. grzbietami gór bez konieczności pokonywania stromych wzniesień), czy też zjazdów z góry po wytyczonych ścieżkach (downhill). Sprzyja to turystyce rowerowej, akywności sportowej, jak również pozwala zwiększyć przychody z racji funkcjonowania kolejek górskich.
Tak więc w kontekście stoku Dębowiec, ten ostani aspekt nie jest bez znaczenia, szczególnie że warunki klimatyczne nie sprzyjają długiemu okresowi pełnego obłożenia kolejki zimą.

A poza tym … Dębowiec polecam wszystkim, widok z góry jest piękny o każdej porze dnia i nocy, a wejście/wbiegnięcie/wjechanie rowerem na tę górkę nie jest wielkim wysiłkiem.