Salzkammergut

Łącznie w Austrii w trakcie tego 4-dniowego pobytu przejechaliśmy rowerem dystans 215 km i pokonaliśmy 3592 m przewyższeń.

Głównie korzystaliśmy z tracków Salzkammergut Trophy. W przeważającej części drogi,  po których się poruszaliśmy, były szutrowe, przy czym nie były to luźne szuterki jak u nas, ale wywalcowane, doskonale przygotowane do poruszania się po nich rowerami. W jednym miejscu trafiliśmy na zniszczenia spowodowane sporymi ulewami i powodziami w czerwcu (zerwane mostki, gruzowiska kamieni itp.).

Poniżej zapis jednej z urokliwych tras.

W przypadku konieczności poruszania się na niektórych odcinkach w normalnym ruchu ulicznym – zero stresu, kultura jazdy kierowców samochodów jakże odmienna od stylu jazdy w naszym kraju.

Miejsca, które trzeba koniecznie odwiedzić będąc w okolicy:
Hallstatt – urokliwe miasteczko położone nad Hallstaettersee, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasteczko to tak się spodobało Chińczykom, że… po prostu je skopiowali. Zatem w Chinach można też podziwiać tę podróbkę. Proponuję jednak najpierw zobaczyć oryginał. Za pierwszym razem naprawdę robi niesamowite wrażenie. No i te liczne grupy Azjatów fotografujące każdy szczegół Hallstatt, zapewne aby udoskonalić kopię ;)
Gosausee – jezioro położone w górach z pięknymi widokami, które można obejść dookoła. Myśmy oczywiście  objechali je na rowerach. Zdjęcia jednak będą bardziej adekwatne niż jakikolwiek opis.